Jdi na obsah Jdi na menu
 


Festival Nanovo... a úplně Bez Bariér je u konce!

13. 10. 2006

Vážení diváci, festival NANOVO... a úplně bez bariér! i zpřístupnění sálu Malého Nostitzova divadla hendikepovaným máme úspěšně za sebou. Děkujeme společnosti Philip Morris ČR a jejímu projektu Bez Bariér v jehož rámci nám byly poskytnuty prostředky pro výše zmíněnou úpravu prostoru, instalaci schodišťové plošiny a organizaci festivalu. Poděkování patří i občanskámu sdružení AISIS, které celou věc dozorovalo a bylo neustále připraveno pomoci.

A ikdyž je festival minulostí, kromě stavebních úprav a plošiny nám z festivalu zůstala ještě jedna zásadní položka a sice nové autorský projekt Apoleny Vynohradnykové Chvění radosti. Autobiografické text vznikl na podkladu deníkových záznamů. Přijďte se podívat na svět okolo nás z úhlu pohledu a přesvědčení, že existují skutečné pozitivní hodnoty světa, které jsou navíc hodny toho, aby byly následovány. Uvěřte neuvěřitelnému a svět se Vám otevře!

Bude to pro někoho zklamaní, ale tak to prostě chodí, proběhla derniéra inscenace Apoleny Vynohradnykové Tracyho tygr v tlumočené verzi. V repertoáru Nablízka byla na repertoáru úspěšně už sedm let, prakticky od založení, za tu dobu si Tracyho tygr vybudoval svůj okruh příznivců a fanoušků, i mezi neslyšícím publikem. V inscenacích pro neslyšící budeme pokračovat, chystáme na prosinec Zahradu J. Trnky právě v úpravě s tlumočením do znakového jazyka.

 

Náhledy fotografií ze složky Zahájení festivalu Nanovo...