Jdi na obsah Jdi na menu
 


V divadelní sezóně 2010 / 2011 pravidelně v divadle Komedie JOŽKALIPNIKJEBOŽÍČLOVĚKANEUMÍLHÁT!

7. 9. 2010

Monstrkabaretu Freda Brunolda  a NABLÍZKO o.s.

 

 V divadelní sezóně 2010 / 2011  pravidelně v divadle Komedie JOŽKALIPNIKJEBOŽÍČLOVĚKANEUMÍLHÁT!

 

Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! je první sitcom na českých divadelních prknech. Od roku 2004 se v této volné sérii scénických čtení odehrávají na dvou židlích, u jednoho stolu schůzky slavného německého spisovatele Hermanna Schlechtfreunda s jeho věrným obdivovatelem, novinářem a začínajícím básníkem Jožkou Lipnikem. V divadelní sezóně 2010 / 2011 potěšíme všechny skalní příznivce, a to v divadle Komedie pravidelně jednou měsíčně.

 

Premiéra jedenáctého pokračování tohoto divadelního cyklu se koná 30. října od 20 hodin v divadle Komedie.

 

Anotace:

Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát!

Německý literární gigant Hermann Schlechtfreund vyhlašuje víkendový seminář tvůrčího psaní. Na předražený workshop se však dostaví jen jediný adept. Čeká ho tvrdá a nekompromisní lekce, při které si sáhne doslova na dno...

 

Každé z představení je variantou temně groteskních nočních rozhovorů na různá témata: milostný život pana Schlechtfreunda, vliv rozhlasového vysílání na německou společnost, politická angažovanost Jožky Lipnika, hledání legendární drogy pravdy atd. Pan Schlechtfreund Jožku Lipnika pravidelně pranýřuje, ponižuje a zesměšňuje. Jejich krutý vztah trvá už dlouhá léta a má podobu drogové závislosti. V této pokroucené verzi mystického setkání učitele a žáka přesto ve vzácných okamžicích vzplane nepatrný plamínek souznění. Proto Jožka Lipnik nikdy nemůže přestat pana Schlechtfreunda navštěvovat.

Jednotlivé díly série na sebe nenavazují ani neodkazují, vše, co bylo řečeno minule, je zapomenuto nebo popřeno. Tak může publikum vidět jednotlivé díly v libovolném pořadí a navštívit představení aktuálního dílu bez znalosti předchozích i bez znalosti obou postav.

Kontakt:  Adriana Světlíková, mobil 777929080, e-mail: adriana@nablizko.cz, Rezervace ww.prakomdiv.cz

www.monstrkabaret.cz

 

V Praze dne 31.8.2010

 

Doplňující informace:

 

Kdo jsou Jožka Lipnik a Hermann Schlechtfreund?

Hermann Schlechtfreund

87 let, přední německý spisovatel, autor slavného pamfletu Poetika nesmyslu, renomovaný nakladatel, disident a konfident. Žije v ústraní ve své mnichovské rezidenci, s nikým se nestýká, jediným jeho věrným obdivovatelem je novinář a básník Jožka Lipnik.

Jožka Lipnik

37 let, začínající básník a snílek, novinář, scenárista, fejetonista. Věčně stíhán pochybnostmi o smyslu všeho, o tom, zda je při smyslech, o své sexuální orientaci. Bezmezně obdivuje spisovatele a nakladatele Hermanna Schlechtfreunda a prakticky celý svůj život zasvětil studiu jeho díla a osobnosti. S nikým jiným se nestýká.

Divácká obec se s pány Schlechtfreundem a Lipnikem mohla v minulosti setkat v pražském divadle Nablízko, kde byly jejich hovory uváděny v letech 2004–2007, v rámci několika ročníků divadelního festivalu Malá inventura, v komiksové trilogii Monstrkabaret Freda Brunolda nebo v podobě komiksového stripu pravidelně na zadní straně čtrnáctideníku A2.  

 

Kdo jsou Džian Baban a Vojtěch Mašek?

Absolventi scenáristiky na pražské FAMU Džian Baban (nar. 1977) a Vojtěch Mašek (nar. 1977)

od roku 2003 společně budují kulturně – zábavní impérium s názvem Monstrkabaret Freda Brunolda. Toto impérium se houbovitě rozrůstá mezi poli komiksu, divadla a filmu a šíří v nich své výtrusy s charakteristickým odérem tajemné grotesky a temné dadaistické melancholie... 

 

Kdo jsou Eduard Jenický a Václav Rašilov?

Eduard Jenický (nar. 1969) z původní profese lesníka zběhl ke studiu herectví na pražské DAMU. Byl jedním ze zakládajících členů pražského divadla Nablízko, kde v letech 1999 – 2003 ztvárnil mnoho rolí, například v představeních Zahrada, V melounovém cukru, Psí srdce, Vzducholoď, To nic, to přejde nebo Monstrkabaret Freda Brunolda. Hostoval například v Divadle Komedie (Zadržitelný vzestup Artura Uie, 2002). Ztvárnil také několik filmových rolí, například ve filmech Paralelní světy (2001) nebo Úřední hodiny (2007). Postavu Hermanna Schlechtfreunda hraje ve volné sérii Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! od roku 2004.

 

Václav Rašilov (nar. 1976) vystudoval konzervatoř a herectví na pražské DAMU. Byl jedním ze zakládajících členů pražského divadla Nablízko, kde v letech 1999 – 2003 ztvárnil mnoho rolí, například v představeních Zahrada, Psí srdce, Vzducholoď nebo Monstrkabaret Freda Brunolda. Hostoval například v divadle Ponec (Poslední dvě cigarety) nebo v Divadle Komedie (Pokus pes čili Potwor). Hrál a hraje také v několika televizních seriálech (například Místo nahoře, 2004 aj.). Postavu Jožky Lipnika ztvárňuje ve volné sérii Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! od roku 2004.

 

  

Náhledy fotografií ze složky Jožka - fotoalbum