Jdi na obsah Jdi na menu
 


Festival Malá Inventura již příští týden!!! 24.2. - 1.3. 2009

16. 12. 2008
  • Malá INVENTUTRA 2009 - DIVADLO V JINÉM BALENÍ

V současnosti připravujeme NABLÍZKO jako partner Nové sítě další ročník tohoto ojedinělého festivalu, který se bude konat 24.2.-1.3.2009. Více detailnějších informací se dozvíte na www.malainventura.cz.

a copak jsme pro Vás připravili tentokrát my?

Zcela nové pokračování - Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! No. 9 aneb My nejsme žádný podlidi! 

Čtená stolní hra o jednom dějství. Další z audiencí začínajícího básníka a novináře Jožky Lipnika u jeho idolu, slavného německého spisovatele a nakladatele Hermanna Schlechtfreunda. Tentokrát má starý pán podezření, že Jožka Lipnik se do někoho zamiloval. A navíc trpí chorobnou fóbií z otevření schengenského prostoru… Představení je vhodné i pro prvodiváky, neznalé obou postav ani jejich předchozích eskapád.

Máte se na co těšit!

A dále koprodukční představení-

  • History of Czechs in 68 minutes / EN /

Rychlý a originální exkurz do dějin českého národa. Aktéři vnáší s nadhledem a humorem do historie zajímavé detaily a konotace. Styl představení vychází z tradice klauna, a to prostřednictvím metody Jacquese LeCoqa, Phillipa Gaulliera a fyzického divadla, kdy má jednoduchost a upřímnost vyprávění přednost před obecným divadelním frázováním textu. Herci také využívají své loutkářské dovednosti. Hudba v představení je živá, scéna alžbětinsky jednoduchá a opírá se hlavně o kostýmy a light design.

NÁMĚT, SCÉNÁŘ, REŽIE: Tomáš Měcháček , produkce : ART ABOUT a NABLÍZKO

A pro děti ve spolupráci s Vyrob si své letadýlko-

  • Království - Hra se zpěvy loutkovými i lidskými / Pro děti i neděti

Vyrob si své letadýlko na motivy Království květin M. Carême

 Kapka rosy podávaná s kostkou léta a půlnoční vytí vlčích máků. Malá Ema na stopě největšího tajemství říše květin. První jarní pryskyřník hlídá Severní bránu. Excelence Šedozelená čeká. Realizační tým: Scénář: Anna Duchaňová, Petr Pola Režie: Anna Duchaňová Dramaturgie: Petr Pola Hrají: Anna Duchaňová, Michal Němec Jablkoň Scénografie: Radka Mizerová, Anna Duchaňová Hudba: Michal Němec Jablkoň, Anna Duchaňová

 

Náhledy fotografií ze složky Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát