Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zítra NAPOSLEDY....

17. 6. 2007

Divadlo NABLÍZKO opouští budovu Malého Nosticova divadla na Kampě. Zítra 18. 6. zde v 19.30 naposledy představení"Chvění radosti"!!!

Tisková zpráva - Praha, 15. 6. 2007 Divadlo NABLÍZKO opouští budovu Malého Nosticova divadla na Kampě

Divadlo NABLÍZKO ukončí své působení v budově Malého Nosticova divadla na Kampě. Dohodlo se na tom s pronajimatelem budovy, kterým je Česká obec sokolská. Po završení sezóny a po divadelních prázdninách bude divadlo NABLÍZKO nadále pokračovat ve svých aktivitách. Stávající představení a další připravované projekty bude uvádět ve vybraných pražských scénách. Posledními představeními NABLÍZKA, které bude v Malém Nosticově divadle možné shlédnout, budou Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát č. 7 v sobotu 23. 6., Zahrada v sobotu 24. 6. a (Bez)předmětná improvizace v pondělí 25. 6.

Představení Zahrada - tlumočená do znakového jazyka na motivy pohádky Jiřího Trnky bude po prázdninách uváděno v divadle Minor. Zde bude možno shlédnout i jeho anglickou verzi, která měla premiéru letos v květnu a která je určena rovněž pro zhraniční scény. Na projektu bude divadlo NABLÍZKO i nadále spolupracovat s Českou komorou tlumočníků znakového jazyka. Představení Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát a Chvění radosti budou veřejnosti prezentována v multifunkčním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích.

Uměleckou ředitelkou NABLÍZKA i nadále zůstane Apolena Vynohradnyková, která tuto funkci zastává nepřetržitě od založení souboru v roce 1999. Od září 2007 zároveň bude Apolena Vynohradnyková působit jako režisérka v divadle Minor. NABLÍZKO pro ní ale i nadále zůstává klíčovým projektem. Jak prohlásila v rozhovoru pro server I-divadlo: „To, co teď NABLÍZKO čeká, je zatím s otazníkem, ale v žádném případě nekončí. Nablízko - tj. „alternativní“ typ komorního divadla - byla moje cesta, znamenalo moje „doma“, a já mu budu krýt záda i dál.“ Ke změně nedochází ani v čele produkčního týmu, kde zůstává Adriana Světlíková. Ta v divadle NABLÍZKO působí od roku 2003.

Divadlo NABLÍZKO působilo v budově Malého Nosticova divadla od roku 2003 poté, co první čtyři roky své existence spojilo s prostory A studia Rubín na Malé straně. Za osm let své dosavadní existence uvedlo divadlo celou řadu úspěšných projektů. Díky jeho atmosféře a otevřenému přístupu k publiku si získalo své diváky i přízeň odborné veřejnosti. S kladným přijetím se setkalo i během svých zahraničních zájezdů.

    Přehled premiér divadla NABLÍZKO 2006/2007:
  • 6. 10. 2006 – Chvění radosti, Apolena Vynohradnyková
  • 5. 12. 2006 – Zahrada (tlumočená do českého znakového jazyka), Apolena Vynohradnyková
  • 18. 5. 2007 – La Kantýna, Anna Duchaňová
  • 20. 5. 2007 – Zahrada / The Garden (interpreted into international sign language), Apolena Vynohradnyková
  • 15. 6. 2007 – Exit, Marta Ljubková

Dále vznikla čtyři nová pokračování scénických čtení z cyklu Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát (Džian Baban a Vojtěch Mašek).

Další informace na www.nablizko.cz
NABLÍZKO o. s.
Malé Nosticovo divadlo
Nosticova 2a, Praha 1 — Kampa
PR NABLÍZKO
Zdeněk Beránek
+420 777 929 096
pr@nablizko.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Chvění radosti - fotoalbum