Jdi na obsah Jdi na menu
 


monstrlogo_docasne.jpg 26.2. od 18.hod ve Studiu Hrdinů  

jozka--foto-stepan-latal.jpgJOŽKALIPNIKJEBOŽÍČLOVĚKANEUMÍLHÁT!

 Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! No. 15

Džian Baban a Vojtěch Mašek

 

Již patnáctý díl z divadelního cyklu Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! měl nečekanou premiéru v prosinci 2013.

Z původní rekonstrukce prastarého představení se vyklubalo zcela nové. Tentokrát novinář Jožka Lipnik nepozve

do svého nočního rozhlasového pořadu Noční hosté opět nikoho jiného než svého guru, nejslavnějšího německého spisovatele Hermanna Schlechtfreunda, i když si je vědom, že ústa starého pána jsou pěkně prořízlá. A informace

v jeho hlavě proklatě výbušné. Ale nelze jinak. Pravda o nutnosti "v tomdle zavšivenym světě pořádně vygruntovat" musí ven... A dojde i na protestsongy!

 

čtou a vciťují se: Eduard Jenický a Václav Rašilov

 

Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! je první sitcom na českých divadelních prknech. Od roku 2004 se v této volné sérii scénických čtení odehrávají na dvou židlích, u jednoho stolu schůzky slavného německého spisovatele Hermanna Schlechtfreunda s jeho věrným obdivovatelem, novinářem a začínajícím básníkem Jožkou Lipnikem. Po pravidelném uvádění v divadle Komedie jsme od nové sezony ve Studiu Hrdinů!!! 

 

Těšíme se na Vás!

Nejbižší termín:

26.2. od 18 hod!!! v Studiu Hrdinů ...

a dále

 

Anotace:

Džian Baban / Vojtěch Mašek

JOŽKALIPNIKJEBOŽÍČLOVĚKANEUMÍLHÁT! NO.12

 
Účinkují: Eduard Jenický a Václav Rašilov
 
 
 
Pan Walter je starý a moudrý sčítací komisař. Za svůj dlouhý život sečetl několik milionů domácností, manželek, manželů, dětí a pudlů, a má je všechny rád. Mladičký Erik je Walterův ambiciózní kolega, který ale za všemi těmi dětmi a pudly vidí jenom suchá čísla. Jejich úsměvné i dojemné životní etudy si diváci Sjednocené Euroasie vychutnávají na televizních obrazovkách v nejdelším, nejnákladnějším a nejidiotštějším seriálu všech dob.

A co s tím vším mají společnéhozačínající básník Jožka Lipnik a jeho duchovní vůdce, slavný německý spisovatel Hermann Schlechtfreund? Vše se dozvíte ve 12-tém pokračování divadelního cyklu stolních komedií Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát!

 


Kontakt:  Adriana Světlíková, mobil 777929080, e-mail: adriana@nablizko.cz, Rezervace ww.prakomdiv.cz

www.monstrkabaret.cz

 


 

Doplňující informace:

 

Kdo jsou Jožka Lipnik a Hermann Schlechtfreund?

Hermann Schlechtfreund

87 let, přední německý spisovatel, autor slavného pamfletu Poetika nesmyslu, renomovaný nakladatel, disident a konfident. Žije v ústraní ve své mnichovské rezidenci, s nikým se nestýká, jediným jeho věrným obdivovatelem je novinář a básník Jožka Lipnik.

Jožka Lipnik

37 let, začínající básník a snílek, novinář, scenárista, fejetonista. Věčně stíhán pochybnostmi o smyslu všeho, o tom, zda je při smyslech, o své sexuální orientaci. Bezmezně obdivuje spisovatele a nakladatele Hermanna Schlechtfreunda a prakticky celý svůj život zasvětil studiu jeho díla a osobnosti. S nikým jiným se nestýká.

Divácká obec se s pány Schlechtfreundem a Lipnikem mohla v minulosti setkat v pražském divadle Nablízko, kde byly jejich hovory uváděny v letech 2004–2007, v rámci několika ročníků divadelního festivalu Malá inventura, v komiksové trilogii Monstrkabaret Freda Brunolda nebo v podobě komiksového stripu pravidelně na zadní straně čtrnáctideníku A2.  

 

Kdo jsou Džian Baban a Vojtěch Mašek?

Absolventi scenáristiky na pražské FAMU Džian Baban (nar. 1977) a Vojtěch Mašek (nar. 1977)

od roku 2003 společně budují kulturně – zábavní impérium s názvem Monstrkabaret Freda Brunolda. Toto impérium se houbovitě rozrůstá mezi poli komiksu, divadla a filmu a šíří v nich své výtrusy s charakteristickým odérem tajemné grotesky a temné dadaistické melancholie... 

 

Kdo jsou Eduard Jenický a Václav Rašilov?

Eduard Jenický (nar. 1969) z původní profese lesníka zběhl ke studiu herectví na pražské DAMU. Byl jedním ze zakládajících členů pražského divadla Nablízko, kde v letech 1999 – 2003 ztvárnil mnoho rolí, například v představeních Zahrada, V melounovém cukru, Psí srdce, Vzducholoď, To nic, to přejde nebo Monstrkabaret Freda Brunolda. Hostoval například v Divadle Komedie (Zadržitelný vzestup Artura Uie, 2002). Ztvárnil také několik filmových rolí, například ve filmech Paralelní světy (2001) nebo Úřední hodiny (2007). Postavu Hermanna Schlechtfreunda hraje ve volné sérii Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! od roku 2004.

 

Václav Rašilov (nar. 1976) vystudoval konzervatoř a herectví na pražské DAMU. Byl jedním ze zakládajících členů pražského divadla Nablízko, kde v letech 1999 – 2003 ztvárnil mnoho rolí, například v představeních Zahrada, Psí srdce, Vzducholoď nebo Monstrkabaret Freda Brunolda. Hostoval například v divadle Ponec (Poslední dvě cigarety) nebo v Divadle Komedie (Pokus pes čili Potwor). Hrál a hraje také v několika televizních seriálech (například Místo nahoře, 2004 aj.). Postavu Jožky Lipnika ztvárňuje ve volné sérii Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! od roku 2004.

 

 Rezervace e-mailem nebo telefonicky 777 929 099

3.10 a 26.11. - JožkaLipnikje...Dobeška /www.dobeška.cz

28.6. 2009 v 20.30 - JožkaLipnikje...festival evrospkých regionů, Divadlo Bufet -

 

 

 

Zveme Vás na 12. ročník festivalu nového divadla MALÁ INVENTURA 2014

20.-26.2014

Divadlo v jiném balení!

Celý program MI 2009 na www.malainventura.cz

Malá inventura představuje vždy nejzajímavější premiérové projekty loňského roku z oblasti fyzického, tanečního, vizuálního, interaktivního, vokálního, nonverbálního, experimentálního a cross-over divadla. V rámci festivalu je možnost vidět i nové tváře, mladé nezávislé performery. Prezentuje nejen jednotlivá představení, ale i síť divadelních producentů a prostorů v Praze, jenž vytvářejí kvalitní podmínky pro novátorskou divadelní tvorbu. 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát